Marszałek Wojciech Saługa ma rację !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14570683_1352963371382844_8399696300009853613_o

"Platforma Obywatelska Region ŚląskiMarszałek Wojciech Saługa odniósł się do wyników województwa śląskiego w Indeksie Rozwoju Społecznego, czyli unijnego raportu poświęconego jakości życia we wszystkich regionach UE.

"Autorzy unijnego Indeksu Rozwoju Społecznego, który bezlitośnie zdiagnozował jakość życia w regionie, zostaną zaproszeni na Śląsk przez władze województwa. - Chcemy dokładnie przyjrzeć się metodologii, wnioskom i przykładom z innych regionów, szczególnie z takich, które poradziły sobie z podobnymi problemami, co Śląskie - mówi marszałek Wojciech Saługa."

"Wyeksploatowano nas, potem przemysł zamknięto, praktycznie bez działań niwelujących skutki tej likwidacji. Swoją siłą i wielkością Śląsk stanął na nogi, ale wciąż są mamy w regionie miejsca, w których ludzie mieszkają bez łazienek i kanalizacji, w dzielnicach dziedziczonej biedy i degradacji. Czas powiedzieć, że Polska jest coś Śląskowi dłużna."

"Indeks Rozwoju Społecznego to cenny argument w dyskusji o rewitalizacji województwa. Argument nowy, bo dotychczas oceniano region tylko przez pryzmat PKB, twardej infrastruktury czy poziomu bezrobocia. Unijne dane pokazują, że trzeba zmodyfikować taki tok myślenia. Dziś nie wystarcza spojrzenie na Śląsk z perspektywy kilometrów autostrad. Patrzmy na nasze miasta, na miejską przestrzeń, patrzmy na Bytom, na komfort życia, który – tu zgadzam się z kryteriami indeksu – nie w pełni zależą od suchych wyników gospodarczych. Swoją drogą, to pokrywa się z refleksjami, jakie zbieramy od ludzi podczas rozmów i spotkań w naszych miastach w ramach debaty nad projektem „Kierunek Śląskie 3.0”."

Pełen komentarz Marszałka Saługi można przeczytać na łamach Dziennika Zachodniego:

http://www.dziennikzachodni.pl/…/indeks-zly-slaskie-zapras…/ "


 


2015 Danuta Pietraszewska

A+